Dwa dni pozostały właścicielom i zarządcom nieruchomości zamieszkałych na złożenie deklaracji, w których określą, czy będą segregować śmieci, czy nie. Osoba składająca podpis pod dokumentem weźmie również na siebie obowiązek uiszczania konkretnej stawki za odbiór odpadów.
Przypomnijmy, że 1 lipca br. w całej Polsce zaczną obowiązywać w praktyce nowe zasady odbierania odpadów komunalnych, które już w gospodarstwach domowych będą zbierane selektywnie, czyli segregowane na frakcję suchą i mokrą. Właściciele i zarządcy nieruchomości zamieszkałych, czyli te osoby, które muszą złożyć deklarację, mogą uczynić to w dwojaki sposób. Włocławianie, którzy są posiadaczami bezpiecznego podpisu elektronicznego i profilu zaufanego, mogą składać deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi korzystając z elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ( ePUAP ). Deklaracja jest przesyłana za pomocą protokołu komunikacyjnego sieci WWW (HTTP) szyfrowanego przy użyciu protokołu szyfrującego dla sieci WWW (SSL. Deklaracja jest opatrywana: bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450, z późn. zm.) albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565, z późn. zm.). Przypominamy: termin składania deklaracji upływa 15 maja br. Dokument ten muszą złożyć osoby posiadające tytuł prawny do nieruchomości zamieszkałej. Można to uczynić składając deklarację w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 lub korzystając z ePUAP. Instrukcja wypełniania deklaracji jest dostępna na: http://www.zbierajselektywnie.pl/attachments/article/7/wz%C3%B3r%20deklaracji.doc DARMOWY Profil zaufany: http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_ProfilZaufany lub http://goo.gl/lGXfA albo http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_ZalozProfil Ważne: Na mocy USTAWY z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2012.391 -j.t.), w razie niezłożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji wójt, burmistrz lub prezydent miasta określa, w drodze decyzji, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę uzasadnione szacunki, w tym średnią ilość odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze.
Powiat włocławski - powiat w województwie kujawsko-pomorskim ma swoją siedzibę we Włocławku. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Baruchowo, Boniewo, Choceń, Fabianki, Kowal, Lubanie, Włocławek. Atrakcyjność kulturowa wynika tu z bogatej i burzliwej historii. Powiat włocławski charakteryzuje się występowaniem atrakcyjnych turystycznie obiektów kultury materialnej. Jest bogaty w rozproszone obiekty historyczne takie jak: kościoły, pałace i dwory z parkami. Najważniejszymi elementami środowiska przyrodniczego są: wody powierzchniowe, szata roślinna i rzeźba terenu. To one przyciągają licznych gości w obręb ziem powiatu, do którego dojedziemy autostradą A1, drogami krajowymi nr 62, 67 i 91 oraz wojewódzkimi 252, 268, 265, 269 i 270, a także transportem kolejowym – linia nr 18. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola